דף הבית » אודות יעד נגיש
 

אודות יעד נגיש

 

החזון
פיתוח מוצרי נגישות איכותיים ויעילים עבור אנשים עם מוגבלויות ראייה, תוך מתן שירות אישי, מקצועי ואמין, קידום אחריות חברתית ושמירה על איכות הסביבה.

הרעיון למיזם
חברת יעד נגיש בע"מ™ הוקמה על ידי יזמים ואנשי מקצוע בתחומי הנדסה, הנדסת חומרים, פרזול ושיווק, אשר חרטו על דגלם את המחויבות לשימוש בטכנולוגיות מתקדמות לפיתוח פתרונות נגישות יעודיים. מוצרי יעד נגיש™ בולטים באיכותם, ברמת יעילותם, באסתטיות ובכושר העמידות הגבוה שלהם.

צפו בנו בסרטון נגישות ועיצוב ביוטיוב www.youtube.com/watch 

קהל היעד
חברת יעד נגיש בע"מ™ מעוניינת בהידוק שיתוף הפעולה עם יועצי נגישות, אדריכלים ואדריכלי נוף, גורמים בשלטון המקומי, מהנדסים ומנהלי פרויקטים, גופים מסחריים וציבוריים, וכמובן ארגונים ועמותות הפועלים לשיפור איכות החיים של אנשים עם מוגבלויות.

 
מסלול נגיש, פסים מובילים, מסמרות מישושיות
 

השפה המישושית - נגישות המרחב הציבורי
בהיעדר יכולת ראייה תקינה, לקויי ראייה נעזרים, בין היתר, בחוש המישוש לצורך התנהלותם היומיומית. כך למשל, כתב הברייל המישושי משמש את כבדי הראייה ואת העיוורים כדי לקרוא. השפה המישושית הסביבתית, היא, אפוא, "כתב הברייל של המרחב הציבורי", ומטרתה למפות את סביבת הרחוב באופן שמאפשר תנועה, הכוונה והתנהלות בטוחה של כבדי ראייה ושל עיוורים באמצעות מישוש ברגל ו/או במקל נחייה.

השפה המישושית כוללת שני אלמנטים מרכזיים: פסים להכוונה-"סימן מוביל", ונקודות (מסמרות) להתרעה -"סימן אזהרה". יחדיו הם מהווים פתרונות חיוניים להכוונת אנשים עם לקויות ראייה במרחב הציבורי.

• פסי ההכוונה המובילים מתווים את הדרך הבטוחה מנקודת המוצא אל היעד הרצוי, והם חיוניים במיוחד כאשר מסלול ההליכה אינו מוגדר או כאשר יש צורך לסמן שינוי בתוואי ההליכה במקומות כמו מעברי חצייה, רחבות פתוחות, תחנות הסעה המונית ועוד.
• המסמרות המישושיות יוצרות משטח התרעה מישושי, המהווה מעין "תמרור עצור", שתפקידו להזהיר מפני מכשולים לאורך המסלול הנגיש ולהתריע על שינויים בנתיב ההליכה. משטחי התרעה מישושיים מוצבים לפני אזורים אשר עלולים להוות סכנה להולכי הרגל, כמו מדרגות, מעליות, מעברי חצייה, כניסות למבנים, שיפועים ועוד.

 
מסמרות גינרי מסמרות בבית אביחי
הנגשת בתי מלון,  הנגשת בתי חולים,  הנגשת בתי משפט, הנגשת מוזיאונים, הנגשת בתי ספר ואונברסיטאות, הנגשת המרחב הציבורי,  הנגשת משרדי ממשלה ומוסדות ציבור. פתרונת נגישות למוסדות ציבוריים על מגוון ריצופים וגוונים. הנגשה מהירה ללא צורך בהחלפת ריצוף קיים ותוך חיסכון בעלויות ושילוב של פתרונות עיצוביים.  
   

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר