דף הבית » חדשות
 

חדשות

 

1. תיאטרון "נא לגעת" ביפו, בשיתוף ד"ר נורית נוי במוצרי הנגישות של חברת יעד נגיש בע"מ™  נבחרו כפתרונות מובילים ע"י תיאטרון "נא לגעת" וד"ר נורית נוי. בפרויקט תיאטרון"נא לגעת" אשר עתיד להיפתח בדצמבר 2007 בנמל יפו הנו מרכז תרבות ייחודי מסוגו בעולם, במסגרתו יעלו הצגות של תיאטרון "נא לגעת" אשר שחקניו חרשים-עיוורים. בהמלצתה של ד"ר נורית נוי, יועצת נגישות בעלת שם עולמי בתחום נגישות לאנשים עם מוגבלויות ראייה, הותקנו במקום מסמרות התראה מישושיות ופסי הנחייה מישושיים מתוצרת יעד נגיש. מוצרים אלו מהווים שפה מישושיות ופתרון כולל עבור השחקנים והמבקרים שיגיעו לצפות בהצגות ולסעוד באחת משתי המסעדות במקום: מסעדת "בלק-אאוט" של השף ניר צוק, בה מלצרים עיוורים ישרתו את הקהל בעלטה מוחלטת ו"קפה קפיש" בו יועסקו מלצרים חרשים.   

2. שלב ב' שכונת כרם אברהם בירושלים: מסמרות פליז (דגם נורית) לאחר התקנה מוצלחת של מסמרות ההתראה המישושיות מתוצרת יעד נגיש™ בפרויקט הפיתוח של שכונת כרם אברהם בירושלים (בצפון-מרכז ירושלים, בין שכונת גאולה ובוכרים), אנו שמחים על בחירתו המחודשת של אדריכל יגאל לוי והחברה לפיתוח ירושלים במוצרינו גם בשלב ב' של הפרויקט. הפעם נבחרו מסמרות מישושיות מפליז המכונות דגם "נורית"™, המאופיינות בצבען הצהוב הבולט ממרחק וכן בשטח פנים מחוספס במיוחד המונע החלקה. חשוב לציין כי המסמרות הותקנו על אריחי הרחוב קיימים (לרבות משטחים שאינם ישרים) ללא צורך לפרק את הריצוף לשם ביצוע פעולת ההתקנה.    

3. הנגשת מרכז העיר ירושלים, צומת הרחובות בצלאל ש"ץ בהמשך להחלטת עריית ירושלים על הנגשה חכמה של צמתים מרכזיות בחר האדריכל מנדי רוזנפלד, ממשרד רוזנפלד-ארנס את מסמרות הנירוסטה מתוצרת יעד נגיש™, לשמש כמשטחי התראה מישושיים בצומת הרחובות ש"ץ ובצלאל, בירושלים. בשל מרכזיותה של הצומת, ביקשה עיריית ירושלים להנגיש את האזור באופן שלא יפגע אופיו המיוחד והאותנטי של המקום. לשם כך נבחרו פתרונות הנגישות המתקדמים של יעד נגיש™, המתהדרים ביתרון המהותי של האפשרות להתקינם על פני שטח קיים, תוך השתלבות הרמונית, מבלי לפגוע במראה הכללי של הרחוב.      

4. מוצרי יעד נגיש עברו בהצלחה יתרה את בדיקת מכון התקנים לתקן החלקה פתרונות הנגישות מבית חברת יעד נגיש™ עברו בהצלחה יתרה את בדיקות תקן ההחלקה של מכון התקנים הישראלי. מסמרות הפליז ומסמרות הנירוסטה זכו לציון הגבוה 10 R והפסים המובילים זכו לציון 9  R ציונים אלו מציבים את המוצרים כפתרונות נגישות איכותיים ביותר, לשימוש בתוך ומחוץ למבנים. המשמעות האופרטיבית היא שמוצריה של יעד נגיש™ לא רק שלא גורמים להחלקה, אלא שהם אף מונעים זאת.      

5. מוזיאון יד ושם, פתרונות מישושיים למכשולים צרים במרחב ציבורי חברת יעד נגיש™ שמחה על שיתוף הפעולה עם משרד האדריכלים ספדי ועם הקרן לפיתוח ירושלים ועל בחירת המסמרות המישושיות מתוצרתה, כפתרון הנגישות המועדף לפתרון סימון מכשולים צרים ברחבת מוזיאון יד ושם. אנו גאים מאוד על שמוצרינו נבחרו כפתרונות המובילים להנגשת פרויקט חשוב זה, שהנו מוזיאון השואה הגדול ביותר בעולם.     

6. המלצה על פתרונות יעד נגיש בעקבות ניסוי משותף שערכו ארגון שק"ל ועמותת על"ה בקניון פסגת זאב בעקבות יוזמה משותפת עם ד"ר אבי רמות, מנהל מחלקת הנגישות בארגון שק"ל (שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים) ועם מר אלי תירוש, רכז חברה בעמותת על"ה (העמותה לקידום הסטודנטים העיוורים והדיסלקטים בישראל) מערך ניסוי מוצלח בקניון פסגת זאב, בירושלים בו נקבע כי מוצרי הנגישות המסמרות המישושיות עשויות נירוסטה, המכונות "דגם ירושלים"™ והפסים המובלים מתוצרת יעד נגיש™ מהווים פתרונות יעילים ביותר להכוונת אנשים עם לקויות ראיה במרחב הציבורי: המוצרים שונים בגוון ובמרקם ממשטח ההתקנה, קלים לאבחנה ויוצרים הנחייה ברורה של מסלול ההליכה ושל המכשולים בדרך. בנוסף נמצאו המוצרים עמידים מאוד לשחיקה ובלייה, למרות חשיפתם לתנאי מזג אויר ותנועת אנשים בסביבה הציבורית.  

7. בית הספר הדו לשוני, בירושלים אדריכל זאב דרוקמן וקרן ירושלים בפרויקט בבית הספר הדו לשוני בשכונת פת בירושלים, בחרו בפסי אלומיניום לסימון ספי מדרגות פרי פיתוח ייחודי של יעד נגיש™. פסי סימון אלה בעלי ניראות גבוהה, עמידים בפני שחיקה ומתאימים במיוחד לתנועת אנשים במרחב הציבורי. ייחודם של פסי הסימון מתוצרת יעד נגיש™ ניחן בעיצובם שטח הפנים שלהם: משטח מקומר ומשונן, היוצר אפקט מונע החלקה.       

8. בניין רד בינת, הר חוצבים משרד א. יסקי אדריכלים ואדריכלית הפנים יהודית בן-טובים, בחרו מסמרות המישושיות מנירוסטה של יעד נגיש™ כפתרונות נגישות אסטטיים למשטחי התראה מישושיים תוך בניין רד-בינת, בהר החוצבים. מסמרות נירוסטה (דגם ירושלים™) שהותקנו בתוך ומחוץ למבנה נראים באופן ברור על גווני ריצופים שונים, כהים ובהירים כאחד.     

9. פס נוגד החלקה במדרגות מתוצרת יעד נגיש נבחר לאגף "האם והילד", בבית החולים הדסה עין כרם יעד נגיש™ גאה להציג פתרון חדיש "פס נוגד החלקה במדרגות" עשוי אלומיניום המתאים לסימון שפת מדרכה המסייע למניעת החלקה, שנבחר ע"י אדריכל גדי הלר, ממשרד רכטר לשמש סימון נאה ויעיל בבית החולים הדסה עין כרם.  

10. רכבת ישראל בחרה בפתרונות הנגישות מתוצרת יעד נגיש להנגשת תחנת הרכבת החדשה "מודעין מרכז".  בתכנון תחנת הרכבת "מודיעין מרכז" שולבו טכנולוגיות חדישות ויצוב ייחודי מתוך מחשבה על מרכזיותה של התחנה ושינוע מספר רב של נוסעים. פתרונות הנגישות לאנשים עם מוגבלויות ראיה מתוצרת יעד נגיש - משטחי התראה עשויים נירוסטה ופסים מובילים המשלבים נירוסטה ופולימר בגוון ניגודי לריצוץ - משלבים יעילות מירבית עבור קהל היעד ועמידות לאורך זמן ושולבו באופן הרמוני בעיצוב הארכיטקטוני של אדריכל אברהם קוריאל. 

11. יעד נגיש הציגה בתערוכת מרחבי מסחר, אדריכלות - עיצוב - מיתוג, שיזמו "בית ונוי" ועמותת האדריכלים המאוחדים בישראל. ב 20 בנובמבר 2009, השתתפה יעד נגיש בתערוכת מרחבי מסחר בה הציגה מגוון פתרונות להנגשה תוך שילוב נגישות ועיצוב ומחשבה על מתן סט מוצרים בעלי קו עיצובי, שישרתו את התכנון הארכיטקטוני ויתנו מענה לקשת שלמה של אתגרים. לשמחתנו היתה התעניינו רבה של אדריכלים ומעצבי פנים, במגוון הפתרונות ובקו העיצובי שהם מייצגים. עכשיו לאור החלתן המחודשת של תקנות הנגישות גובר הצורך בפתרונות מסוג זה.
 

12. יעד נגיש בע"מ הנה נותנת החסות המרכזית לכנס "3 מימדים + זמן" שמארגנת בית ונוי, שיתקיימם בתיאטרון "נא לגעת" ב-17 בפברואר 2010. חשיבותו של הכנס נגזרת מהאכסנייה בו בוצע - מרכז נא לגעת הפך מזוהה עם פתרונות הנגישות המישושיים של יעד נגיש, המאפשרים תנועה חופשים של כיבדי הראייה והעיוורים העובדים וחיים בו. משטחים מישושיים עשויים מסמרות נירוסטה ופסים מובילים מהווים שפה מישושית המשתלבת היטב בארכיטרטורה ובעיצוב. הכנס נפתח בהקרנת בכורה של סרט התדמית של יעד נגיש ובהרצאתה של דר' נורית נוי שסקרה את נושא הנגשת המרחב הציבורי ופתרונות הנגישות.   

13. יעד נגיש בע"מ מתאימה את פתרונות הנגישות שלה לתקן הנגישות החדש - תקן הנגישות למבני ציבור עומד לפני עידכון ומתאים עצמו לתקינה הבינלאומית. יעד נגיש בע"מ הנה חלוצה בתחום הנגשת מבני ציבור באמצעות פתרונות בדידים עשויים מתכות איכותיות המתאומיות להנגשת חוץ ותוך מבנים. יעד נגיש גאה להציב מגוון מוצרים מעוצבים בעלי קו עיצובי של משטחים מישושיים / משטחי אזהרה / סימנים מובילים / תבליטים מישושיים ותבליטי אזהרה. משטחים בעלי ניגודיות צליל, ניגודיות מישושית וניגודיות גוון.

14. פתרונות יעד נגיש בע"מ מבחרו להמגשת פרויקט Ryszard Kapuscinski' Path בורשה, פולין - אנו מברכים על החלטתן של צוות האדריכליות במשרד אדריכלות ועיצוב KNOCKOUTDESIGN להשתמש בפתרונות המישושיים של יעד נגיש, להנגשת הפארק במרכז העיר ורשה. לפרוייקט נחברו פסים מובילים עשויים נירוסטה בישלוב פולימר אפור, התואם את אופי הריצוף במקום ומשטחי אזהרה מישושיים (מסמרות מישושייות) עשויים נירוסטה - מאי 2010.  

15. Yaad Nagish Ltd is proud to take part in international projects in Europe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר